LocusKilka rad dla początkujących użytkowników Locusa. Instalujemy aplikację, uruchamiamy. Aplikacja instaluje się na dodatkowej karcie pamięci. Generalnie obsługa jest tak intuicyjna że dla podstawowej obsługi nie potrzeba żadnych instrukcji. Program jest intuicyjny w obsłudze, nie ma specyfiki która może być trudna do odgadnięcia dla początkujących tak jak w TrekBuddy. Programu nie trzeba dostosowywać tak jak TrekBuddy.
Manuale są dostępne na stronie programu: Podobnie jak w Trekbuddy w folderze głównym mamy katalog „maps”, ale mapy również możemy przechowywać w dowolnym folderze. Folder „maps” jednak jest przydatny dla dostosowania niektórych atlasów z TrekBuddy lub stworzenia nowych w oparciu o pliki .tar (szczegóły przy okazji opisu programu TB Mapper). Gdy wgramy mapę do folderu "maps" jest ona widoczna dla programu bez konieczności dodawania jej w menu „mapowym”. Do katalogu "mapsVector" kopiujemy mapy wektorowe. Program dane przechowuje w katalogu "data", z poziomu programu możemy wygodnie zarządzać punktami i trasami więc nie musimy znać struktury katalogów tak jak w przypadku TrekBuddy. Lokus obsługuje mapy w formacie .tar znanego z TrekBuddy oraz kilka innych formatów np .sqlitedb, .map. Lista obsługiwanych formatów dostępna na stronie programu.
Przesiadając się na Locusa wielu użytkowników czuje się nieswojo nie mogąc korzystać z atlasów dla Trekbuddy. Locus rekompensuje to sugerując najbliższe mapy jakie mamy dostępne. Działa to tak, że gdy jesteśmy na skraju mapy Beskidu Wyspowego i przykładowo wchodzimy w Gorce w lewym górnym rogu pojawia się ikonka Adam Kapturkiewicz 2014
|
![]() ![]() ![]() |